Wymiana gruntów to tradycyjna metoda zmiany nawierzchni glebowej pod budowle. Uznawana jest za najłatwiejszą i tańszą w porównaniu do innych metod rozwiązania tego problemu. Pomaga wzmocnić podłoża, co powoduje, że po jej wykonaniu fundamenty stoją na nim stabilnie. Dzięki temu budowla stoi bezpiecznie.

  wymiana gruntów

  Wymiana gruntów – jak przebiega proces?

  Przed wymiana gruntów należy dostarczyć próbki gleby do laboratorium. Pomiary pokazują, z czego składa się gleba oraz to jaki jest poziom wód gruntowych. Określają one również jaką warstwę ziemi należy usunąć w trakcie procesu. Po otrzymaniu wyniku można przystąpić do działania. Proces polega na pozbyciu się niepożądanej warstwy ziemi i pozostawienie w zamian jakiegoś innego rodzaju podłoża. Najczęściej jest to piasek, a czasami dodaje się do niego cement. Po skończonej pracy należy ubić nowopowstałe podłoże, używając specjalnie przeznaczonej do tego maszyny.

  Wymiana gruntów – kiedy jest przeprowadzana

  Wymiana gruntów jest procesem koniecznym przed rozpoczęciem budowy nowego domu czy innego budynku, dzięki temu może być on wystarczająco stabilny i bezpieczny. Często zdarza się, że gleba jest słabo jakościowa, przez to, że jej głównymi składnikami są torf, namuł lub glina. Dzięki tej operacji podłoże staje się bardziej stabilne.

  Wymiana gruntów to znana przez wielu ludzi z branży budowlanej metoda, która zapobiega potencjalnej niestabilności fundamentów. Mimo innych alternatyw ten sposób jest postrzegany jako najbardziej tradycyjne i pożądane rozwiązanie.

  Dowiedz się więcej:  https://wibra.pl/geotechnika/