Wulkanizacja gorlice

  Wulkanizacja gorlice to proces, w którym stare, zużyte i często uszkodzone mechanicznie opony wymieniane są na nowe egzemplarze. To działanie wykonuje się w miejscu serwisowania opon. Często poza naprawą, pracownicy tego typu punktów mogą wymienić sprawne ogumienie na nowszy model, niekoniecznie, gdy są zniszczone.

  Kiedy zdecydować się na wulkanizacja gorlice?

  Wulkanizacja gorlice to potoczna nazwa na serwis opon, ale też ich standardową wymianę. Najczęstszym powodem, dla którego ludzie decydują się na nowe ogumienie samochodu, jest zmiana pory roku. Opony zimowe pozwalają na większą przyczepność pojazdu do podłoża. Zwiększa to bezpieczeństwo jazdy. Przyczyną, dla której kierowcy decydują się na wulkanizacja gorlice jest również uszkodzenie opony np. przebicie jej lub występujące na niej zgrubienie.serwis opon

  Jak wygląda proces wulkanizacja gorlice?

  Istnieją dwa sposoby, które używa się w punkcie wulkanizacja gorlice w ramach serwisowania opon. Pierwszą z nich jest metoda na zimno, nazywana również chemiczną. Polega na wypełnieniu uszkodzenia gumy odpowiednim środkiem. Kolejny typ jest na gorąco. Wymaga on o wiele więcej włożonej pracy, ale dzięki temu, guma jest bardziej podobna do jej wersji sprzed uszkodzenia.

  Na wulkanizację powinien zdecydować się każdy, kto planuje wymianę opon. Można to zrobić w specjalizującym się w tym punkcie. Profesjonaliści tam pracujący pomogą w serwisowaniu sprzętu, ale też doradzą jakie opony dobrać specjalnie dla naszego samochodu.

  Dowiedz się więcej na stronie: https://auto-pietrzycki.pl/o-firmie/team/!