Wspólnota mieszkaniowa wrocław

  Rozwój rynku deweloperskiego na przestrzeni ostatnich 10 lat bardzo szybko się rozwinął. W większych, ale też mniejszych miastach zaczęły powstawać nowe budynki mieszkalne, czasami nawet całe osiedla. Można powiedzieć, że rynek deweloperski poszybował w górę, a coraz więcej ludzi zaczęło inwestować swoje pieniądze właśnie w mieszkania. Jednak, aby wszystkim dobrze się żyło na takim osiedlu, potrzebna jest wspólnota mieszkaniowa wrocław.

  Wspólnota mieszkaniowa wrocław

  Co to jest wspólnota mieszkaniowa wrocław?

  Wspólnotę mieszkaniową tworzą osoby, posiadające lokale w danej nieruchomości, potocznie mówiąc wszystkie osoby, które są właścicielami swoich mieszkań wchodzą w skład wspólnoty we wspólnym budynku mieszkalnym lub nawet na całym osiedlu. Pierwsza wspólnota mieszkaniowa powstała w 1995 roku i jest ona, jak i każda inna, podporządkowana ustawie o własności lokali z 24 czerwca 1994 roku.

  Co wchodzi w skład wspólnoty mieszkaniowej?

  Wspólnota mieszkaniowa wrocław nie jest jednostką, która posiada osobowość prawną. Dlatego możemy ją nazwać spółką lub po prostu przedsiębiorstwem, do którego przystępuje każdy, bez wyjątku, kto zostanie właścicielem danego lokalu. Wspólnocie mieszkaniowej przysługują jednak pewne prawa, może ona zostać pozwana, jak i sama może pozywać oraz może zaciągać zobowiązania. Wspólnota mieszkaniowa wrocław posiada też pewne jednostki, są nimi: firma, której nazwą jest “wspólnota mieszkaniowa” oraz jej adres, jak również zarząd, składający się z wybranych mieszkańców, siedzibę, numer NIP oraz REGON.