Wentylacja mechaniczna Bielsko-Biała

  W polskiej normie budowlanej napisane jest, że każdy dom  musi posiadać system wentylacyjny. Może być to powszechnie stosowana wentylacja grawitacyjna lub coraz bardziej popularna – wentylacja mechaniczna. Ta pierwsza polega na wymianie powietrza na skutek jego naturalnego ruchu. Jak wiadomo, ciepłe powietrze jest lżejsze od zimnego dlatego, gdy w domu panuje większa temperatura niż na zewnątrz, powietrze wypływa z niego na skutek powstającej siły wyporu, która jest obecna w pionowych przewodach wentylacyjnych. 

   Wentylacja mechaniczna Bielsko-Biała – na czym polega?

  Na samym początku należy wspomnieć, że jest to alternatywa dla naturalnego obiegu powietrza w domu czy mieszkaniu. Wentylacja mechaniczna Bielsko-Biała polega podobnie jak wentylacja grawitacyjna na ruchu powietrza, jednak wymuszany jest przez elektryczne wentylatory. 

  Wentylacja mechaniczna Bielsko-Biała

  Zalety i wady

  Jak każde systemy wentylacja mechaniczna Bielsko-Biała posiada liczne zalety i wady. Niewątpliwą zaletą jest fakt, że wentylacja ta jest niezawodna, dzięki czemu niezależnie od temperatury panującej na zewnątrz, zapewnia stały dostęp świeżego powietrza. Można ją kontrolować, co ułatwia codzienne zapewnienie odpowiedniej ilości świeżego powietrza. Wentylacja mechaniczna Bielsko-Biała nie wymaga otwierania okien. Pozwala to na uniknięcie wpływania niepotrzebnych hałasów z zewnątrz. Należy pamiętać, że ten sposób wentylacji zapobiega powstawaniu pleśni w domu, gdyż w mieszkaniu nie ma nadmiernej, niepotrzebnej wilgoci. Główną wadą tego systemu jest jej koszt. Wiąże się to z regularnym wymienianiem filtrów czy konieczności rozprowadzenia kanałów wentylacyjnych w budynku. 

  Przed montażem wentylacji mechanicznej warto, więc przeanalizować wszystkie “za” i “przeciw”, ale nie wolno zapomnieć, że ten sposób wentylacji jest dużo bardziej korzystniejszy dla naszego zdrowia!

  Zajrzyj na naszą stronę internetową: https://malmo-oze.pl/rekuperacja-bielsko-biala/!