Technologia mce

  Technologia mce, czyli wykorzystanie mieszanek mineralno-cementowo-emulsyjnych, to nowoczesna metoda tworzenia nowych nawierzchni, która polega na mieszaniu i przetwarzaniu specjalnej mieszanki składającej się z destruktu asfaltowego, emulsji asfaltowej, cementu, kruszywa doziarniającego i wody.

  Zalety technologii 

  Technologia mce, cieszy się coraz większą popularnością ze względu na jej wiele zalet. Po pierwsze, mieszanki mce cechują się wysoką trwałością i odpornością na uszkodzenia, co sprawia, że są szczególnie polecane do wykorzystania w miejscach o dużym natężeniu ruchu samochodowego lub w trudnych warunkach atmosferycznych. Dzięki temu, że są one wyjątkowo wytrzymałe, możliwe jest zmniejszenie kosztów eksploatacji nawierzchni i zwiększenie jej żywotności.

  Technologie mce

  Zakres zastosowania

  Technologia mce jest stosowana w wielu pracach budowlanych, głównie ze względu na jej uniwersalność i wszechstronne zastosowanie. Może być wykorzystywana m.in. do przebudowy i remontu istniejących nawierzchni, poszerzania dróg, dodawania lub remontu poboczy, wzmacniania powierzchni oraz dostosowywania nawierzchni do pożądanej nośności docelowej. Technologia mce jest również stosowana w przypadku przebudowy i remontu istniejących nawierzchni. W tym celu wykorzystuje się specjalne mieszanki, które są wprowadzane pod warstwę nawierzchni. Dzięki temu uzyskuje się trwalszą i bardziej odporną na uszkodzenia nawierzchnię, która jest lepiej przystosowana do ruchu samochodowego.

  Po więcej przydatnych informacji z zakresu technologii mce i nie tylko, odwiedź stronę https://wibra.pl/.