Technologia BIM

  Technologia BIM

  Technologia BIM (Building Information Modeling) to całościowe podejście dotyczące tworzenia budynków, które obejmuje ich zaprojektowanie, proces budowy oraz zarządzanie informacjami na temat przebiegu wszelkich czynności, na zasadzie dostępności dla wszystkich osób powiązanych z tym kreatywnym procesem.

  Technologia BIM

  Technologia BIM- na czym dokładnie polega?

  Technologia BIM opiera się na pracy zespołowej podczas tworzenia projektów budowlanych.poprzez dystrybucję i zarządzanie informacjami na ich temat. Cyrkulacja danych pomiędzy fachowcami odpowiedzialnymi za poszczególne ogniwa procesu, pozwala na stworzenie cyfrowego obrazu budowli z jej wyszczególnionymi elementami i ich parametrami, które można dowolnie zmieniać do momentu upewnienia się, że nie wystąpią żadne, niepożądane usterki podczas faktycznej fazy budowy. Ta swoista baza danych definiuje każdy detal budynku. Informacje opisujące daną część budynku, muszą zawierać jak najwięcej szczegółów na jej temat. Dla przykładu, przy opisie drzwi, znajdziemy ich wymiary, ilość miejsca koniecznego do ich zamontowania, materiały, z których zostały wykonane, czy wszelkie ich parametry odnośnie do położenia w kontekście do całego budynku. To tylko niektóre z mniej skomplikowanych danych, które mogą znaleźć się w cyfrowym obrazie budynku.

   

  Technologia BIM — zalety

  Technologia BIM pozwala nie tylko na zarządzanie projektem przed i w trakcie budowy, ale również po jej zakończeniu, w trakcie eksploatacji budynku. Poza tym jest to nieocenione narzędzie w procesie inwestycyjnym. Dzięki drobiazgowej bazie danych i wymianie informacji pomiędzy wszystkimi uczestnikami projektu inwestor otrzymuje konkretne dane i prognozy oraz precyzyjne rozwiązania realnych problemów, jeszcze przed faktyczną realizacją projektu.

  Aby dowiedzieć się więcej, kliknij ten link: https://bimup.tech/