Śrutowanie stali

    stop in vitro

    Śrutowanie stali w dzisiejszych czasach jest jednym z wymogów niemalże niemożliwym do pominięcia w procesach produkcyjnych. Elementy stalowe decydują zazwyczaj o trwałości danego produktu. Aby była ona jak największa, konieczne jest zadbanie o odpowiednie zabezpieczenie antykorozyjne, gdyż to właśnie ono stanowi gwarancję utrzymanie właściwości. 

    Na czym polega śrutowanie stali?

    Proces śrutowania polega na dogłębnym oczyszczeniu elementów stalowych przy użyciu materiałów posiadających wysokie właściwości ścierne. Śrutowanie stali ma obecnie wiele zastosowań, jednakże głównym zadaniem stanowi oczyszczanie powierzchni, a także przygotowanie ich do pokrycia powłoką ochronną. Warto zaznaczyć, że proces ten odbywa się w wyspecjalizowanych kabinach śrutowniczych, które nazywane są komorami. 

    Śrutowanie stali

    Śrutowanie stali – czy warto?

    Odpowiednie śrutowanie stali ma ogromne znaczenie w procesach produkcyjnych, ponieważ nadaje lekkiej chropowatości, która z kolei jest doskonałą bazą do dalszego pokrywania powłokami ochronnymi. Dzięki temu elementy stalowe charakteryzują się o wiele większą przyczepnością. Oprócz oczyszczania powierzchni, śrutowanie dodatkowo ją wzmacnia.

    Jakie materiały są najczęściej używane?

    Do śrutowania stali znaczna większość specjalistów chętniej wybiera takie materiały jak śrut staliwny, korund, piasek czy rozdrobnione szkło oraz garnet. O wyborze tworzywa najczęściej decyduje zaplanowany efekt końcowy. Śrutowanie stali przy użyciu piasku może być wykonane zarówno na mokro, jak i na sucho. Na efektywność piaskowania w dużej mierze ma wpływ ciśnienie sprężonego powietrza lub cieczy, kąt strumienia, a także odległość dyszy od obrabianej powierzchni. 

    Więcej informacji na temat śrutowania stali, znajdziesz na https://alucrom.pl/