Sklejka szalunkowa

    Z czego składa się sklejka szalunkowa? Co ją wyróżnia? Ponadto, w niniejszym artykule postaramy się rozwiązać tajemnicę sukcesu sklejka szalunkowa, ponieważ jest to jeden z najbardziej popularnych materiałów stosowanych w budownictwie. Zapraszamy do lektury tekstu poniżej.

    sklejka szalunkowa

    Z czego stworzona jest sklejka szalunkowa?

    Sklejka szalunkowa wytwarzana jest z różnych gatunków drewna, które następnie łączy się ze sobą. Tego typu materiał, zaliczany jest do ,,drewnopochodnych”. Sklejka powstaje w wyniku połączenia kilku bardzo cienkich warstw forniru. Najczęściej używa się drewna topolowego, sosnowego, buku, brzozowego lub czasem drzew egzotycznych. Każdy z producentów bazuje na innych materiałach, w których skład wchodzą różne rodzaje drewna i kleju. Jeśli zależy nam na zakupie wodoodpornej sklejka szalunkowa, musimy wybrać taką z wodoodpornym klejem – to właśnie on zabezpiecza drewno przed gniciem. W ofercie sklepów komercyjnych możemy znaleźć również sklejka szalunkowa półodporne lub także suchotrwałe.

    Sukces sklejki

    Największą zaletą sklejka szalunkowa, jest jej odporność na gnicie. Sklejki możemy wykorzystać w trakcie tworzenia form do zalewania betonu. Znajdziemy również ich zastosowanie do wykańczania wnętrz pomieszczeń lub także w tworzeniu konstrukcji rusztowań.

    Jeśli planujesz zakup sklejka szalunkowa, pamiętaj, aby wybrać sklep z dobrego źródła. Tego typu materiały powinny zawierać unijne certyfikaty jakości i atesty.

    Chcesz dowiedzieć się więcej? Zajrzyj na https://www.sklejkaorzechowo.pl/sklejka-foliowana/