Rozpuszczalnik uniwersalny

  rozpuszczalnik do farb

  Malowanie ścian to częsty sposób na odświeżenie mieszkania lub dokonanie drobnych zmian w jego wystroju. Przygotowując się do tego procesu, warto zaopatrzyć się nie tylko w farbę i pędzle, ale również rozpuszczalnik, który w razie potrzeby pomoże nam rozcieńczyć farbę i pozbyć się uporczywych plam, które często zdarzają się podczas tego typu prac. Jeśli stosujemy różnego rodzaju farby i nie chcemy do każdej z nich dobierać osobnego produktu, warto zdecydować się na rozpuszczalnik uniwersalny, który posiada najbardziej rozbudowany skład chemiczny, dzięki czemu z powodzeniem zastępuje rozpuszczalniki specjalistyczne.

  Do jakich substancji można stosować rozpuszczalnik uniwersalny?

  Rozpuszczalnik uniwersalny znajduje szerokie zastosowanie jako środek do rozcieńczania rozmaitych substancji, w tym farb. Nadaje się m.in. do farb ftalowych, chlorokauczukowych, poliwinylowych i wielu innych. Dzięki niemu nie trzeba martwić się, że używana kilka lat temu farba zgęstniała, wystarczy kilka kropli, aby przywrócić jej pożądaną konsystencję. Rozpuszczalnik uniwersalny może być używany również z różnego rodzaju lakierami, klejami i tłuszczami (służy do odtłuszczania metalowych narzędzi i powierzchni).

  rozpuszczalnik do farb

  Jak bezpiecznie używać rozpuszczalnika?

  Trzeba pamiętać, że rozpuszczalniki to substancje chemiczne, które w przypadku nieprawidłowego użytkowania mogą spowodować uszczerbek na zdrowiu. Stosując rozpuszczalnik uniwersalny, należy założyć maseczkę ochronną i rękawiczki, aby produkt nie miał bezpośredniego kontaktu ze skórą. Prace z jego użyciem najlepiej wykonywać na świeżym powietrzu lub w dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Zarówno podczas użycia, jak i przechowywania rozpuszczalnik powinien być trzymany z dala od źródeł ognia.

  Dowiedz się więcej na http://www.skplus.pl/solvent-universal/!