Rozpuszczalnik nitro

  Każdy majsterkowicz powinien wiedzieć czym jest rozpuszczalnik nitro, gdyż przydaje się on do wykonywania wielu czynności. Jedną z podstawowych funkcji rozpuszczalnik nitro jest rozcieńczanie farb. Stosowany jest również do odtłuszczania powierzchni pod malowanie. Należy pamiętać, że w trakcie używania rozpuszczalnik nitro powinno się zachować wszystkie środki bezpieczeństwa. Albowiem jest to substancja, która może niekorzystnie wpłynąć na zdrowie osoby, która się nią posługuje.

   Główne cechy jakie posiada rozpuszczalnik

  Rozpuszczalnikiem nie może być pierwsza lepsza substancja, dzięki, której można coś odtłuścić czy rozcieńczyć. Rozpuszczalnik nitro musi posiadać konkretne cechy, które go wyróżniają. Do najważniejszych z nich należą: klarowność, bezbarwny kolor, konkretna lepkość, nie wywoływanie efektu korozji, brak reakcji na czynniki zewnętrzne, niski poziom toksyczności oraz stabilność chemiczna. Każda z tych cech może być zmienna zależnie od rodzaju rozpuszczalnik nitro. Zależnie od potrzeby dobiera się go według wymogów, które musi spełniać.

  Rozpuszczalnik nitro

   Rodzaje rozpuszczalników pod względem budowy chemicznej oraz użytkowania

  Rozpuszczalniki można podzielić względem wielu kryteriów. Jednym z nich jest budowa chemiczna. Biorąc pod uwagę chemię, z której stworzony jest rozpuszczalnik wyróżnić można jego dwa rodzaje: organiczny i nieorganiczny. Biorąc pod uwagę ważniejszy dla majsterkowiczów aspekt, czyli użytkowanie, rozpuszczalnik nitro dzieli się na: rozpuszczalniki aromatyczne, alkohole, oleje fluksowe, oleje wiertnicze, rozpuszczalniki do farb, nafty oraz benzyny lakiernicze. Oprócz nich istnieje jeszcze kilka rodzajów, jednak te są najczęściej spotykane na rynku.

  Aby dowiedzieć się więcej sprawdź stronę internetową: https://www.skplus.pl/