Produkcja beczek plastikowych

  Gdańsk biuro rachunkowe

  Beczki plastikowe nie są popularnym produktem, mimo że ich zastosowanie jest bardzo wszechstronne. Świetnie sprawdzą się do przechowywania substancji zarówno sypkich, jak i płynów, a także wszelkiej żywności ale też substancji chemicznych. Producent beczek plastikowych zdradza nam w jaki sposób są one produkowane, aby móc uzyskać tak uniwersalny efekt ich zastosowania.

  Producent beczek plastikowych

  Metoda niskociśnieniowa

  Metoda niskociśnieniowa nie opiera się o skomplikowaną aparaturę, jednak producent beczek plastikowych tłumaczy, że konieczna jest duża ilość rozpuszczalników oraz katalizatorów. Polimeryzacja etylenu pod niskim ciśnieniem jest możliwa dzięki katalizatorowi Zieglera-Natty. Należy jednak nadmienić, że po uzyskaniu zamierzonego efektu, substancja ta musi być całkowicie usunięta z polimeru, co najłatwiej uzyskać poprzez wymycie. W efekcie tego procesu otrzymuje się roztwór w formie zawiesiny, który trzeba przefiltrować w dedykowanym filtrze obrotowym. W taki sposób generowany jest proszek, który po zmieszaniu z odpowiednimi środkami pomocniczymi skutkuje uformowaniem granulek służących do produkcji beczek.

  Różnice między metodą nisko, a wysokociśnieniową

  Producent beczek plastikowych zaleca stosowanie metody niskociśnieniowej, która jest znacznie droższa od wysokociśnieniowej, ze względu na właściwości materiału uzyskiwanego w wyniku tego procesu. Metoda niskociśnieniowa pozwala na uzyskanie polietylenu, który jest trwalszy i zdecydowanie bardziej wytrzymały, niż ten pozyskany w wyniku metody wysokociśnieniowej.

  Więcej na https://polchem.pl/tworzywa_sztuczne.html