Pralnica przemysłowa

  pralnia

  Czym jest pralnica przemysłowa? Najprostsza definicja to profesjonalna pralka. Urządzenie to jest przystosowane do intensywnej pracy przez wiele godzin dziennie. Zakłady specjalizujące się w doczyszczaniu zabrudzeń posiadają właśnie taki sprzęt. Ma ona duży bęben, dzięki czemu jest ona w stanie pomieścić wiele tkanin. Jest zoptymalizowana pod takim kątem, aby nie zużywać zbyt wiele wody i energii.

  Gdzie używane są tego typu urządzenia?

  Pralnica przemysłowa jest używana w hotelach, profesjonalnych pralniach, domach opieki społecznej, zakładach mięsnych lub mleczarskich. Mniejsze sprzęty tego rodzaju są również używane w zakładach fryzjerskich i barberskich lub na jachtach. Każde z tych miejsc wymaga codziennego, jeżeli nieciągłego odplamiania zabrudzonej odzieży, ręczników, etc. Istnieją również pewne firmy i instytucje, gdzie jest wymagany konkretny ubiór jak laboratoria, gdzie niezbędne są fartuchy lub specjalne kombinezony, w hotelach najczęściej koszule.

  pralnia

  Charakterystyka

  Pralnica przemysłowa znacznie różni się od pralki, która każdy ma w domu. Przede wszystkim są one masywne, potężne i opierają się na ciężkim łożu. Jest to konstrukcja, która zapewnia stabilność nawet kilkudziesięciu kilogramom prania wewnątrz pralki. Pralnica przemysłowa ma również ogromny silnik, który napędza wielki bęben. Pozwala to zwiększyć ilość wsadu. Taka maszyna potrafi kilka razy szybciej wyprać o wiele więcej kilogramów prania, niż zwykłe pralki. Pranie jest więc szybkie i efektywne.

  Dowiedz się więcej na https://crmc.pl/wyposazenie-pralni/!