Pralnica przemysłowa

  spa gliwice

  Punkty oferujące profesjonalne pranie cieszą się coraz większą popularnością. Z ich usług korzysta wiele osób. Takie rozwiązanie ma wiele zalet, a mianowicie: wygoda, oszczędność czasu, duża skuteczność działania za sprawą profesjonalnych maszyn, takich jak: pralnica przemysłowa czy pralko-suszarka.

  pralnica przemysłowa

  Co to jest pralnica przemysłowa?

  Pralnica przemysłowa, nazywana także pralką przemysłową oraz pralnico-wirówką jest podstawowym i najważniejszym sprzętem w pralni. To w niej odbywa się cały proces czyszczenia: zaczynając od prania wstępnego, poprzez pranie zasadnicze, aż po płukanie i wirowanie. Pralnica przemysłowa to specjalna maszyna, która łączy w sobie funkcję prania i odsączania wilgoci. Korzystają one z technologii prania na mokro, czyli prania w wodzie z użyciem detergentów. Istnieje wiele rodzajów pralnica przemysłowa. Różnią się od siebie przede wszystkim wielkością, mocą oraz długością trwania poszczególnych procesów.

  Czym pralnica przemysłowa różni się od pralki domowej?

  Pralnica przemysłowa działa na podobnej zasadzie co pralka domowa. Różnica polega na tym, że użytkowanie tej pierwszej jest o wiele bardziej skomplikowane. Pralnica przemysłowa przystosowana jest do ciągłego działania, gdyż pralnie nie obsługują tylko klientów prywatnych, ale również różne instytucje np. szpitale, restauracje czy hotele. Dodatkowo domowe pralki posiadają jedynie kilka programów, natomiast pralnica przemysłowa wyposażona jest nawet w kilkadziesiąt. Pralnica przemysłowa posiada także różne funkcje dodatkowe, takie jak: regulacja obrotów bębna czy zmiana programu prania w trakcie jego trwania.

  Dowiedz się więcej: https://crmc.pl/wyposazenie-pralni/