Plastikowe beczki

  Beczki plastikowe to naczynia o wszechstronnym zastosowaniu, które często są niedoceniane pod względem ich użytkowości. Warto zatem przyjrzeć się, w jaki sposób są tworzone oraz z jakich materiałów są produkowane, aby uświadomić sobie ich zalety. Producent beczek plastikowych przestrzega, że należy jednak pamiętać, iż wiele uzależnione jest od substancji, które planuje się w nich przechowywać, a także od miejsca, w którym będą stać.

  producent beczek plastikowych

  Metoda niskociśnieniowa

  Producent beczek plastikowych informuje, że w celu korzystania z metody niskociśnieniowej nie jest potrzebna skomplikowana aparatura, natomiast konieczna jest duża ilość katalizatorów oraz rozpuszczalników. To dzięki katalizatorowi Zieglera-Natty zachodzi polimeryzacja etylenu pod stosunkowo niskim ciśnieniem. Warto zaznaczyć, że następnie katalizator musi być całkowicie usunięty z polimeru poprzez wymycie. Efekt powyższego procesu to substancja w formie zawiesiny, którą filtruje się na specjalnym filtrze obrotowym. Dzięki takiemu zabiegowi otrzymuje się proszek, który miesza się ze środkami pomocnymi, co skutkuje sformułowaniem granulek służących do produkcji beczek.

  Zastrzeżenia względem produkcji

  Producent beczek plastikowych podaje, że z powodu użycia dużej ilości katalizatorów oraz rozpuszczalników metoda niskociśnieniowa jest znacznie droższa od metody wysokociśnieniowej, jednak wytworzony materiał – polietylen, jest trwalszy i bardziej wytrzymały od tego pozyskiwanego metodą wysokociśnieniową.

  Dowiedz się więcej na: https://polchem.pl/Tworzywa_sztuczne.html