Paleta ładunkowa

  Paleta 1200×800 jest z reguły platformą ładunkową, składającą się z jednej lub dwóch płyt. Pierwszą z nich jest paleta o powierzchni oporowej. W jej skład wchodzą wsporniki bądź podpórki, o wyznaczonej wysokości, zredukowanej do niezbędnego minimum, umożliwiającego manipulowanie, transportowanie, piętrzenie i rozpiętrzanie za pomocą wózków jezdniowych, podnośnikowych, unoszących oraz innych urządzeń wyposażonych w widły.

  Paleta 1200×800 dzieli się na paletę płaską, skrzyniową, słupkową i specjalną. Z punktu widzenia tworzywa, z którego paleta 1200×800 jest wykonana, rozróżniamy: drewniane, metalowe, z tworzyw sztucznych oraz kombinowane. Pod względem użytkowania dzielimy je na wielokrotnego użytku i jednorazowego użytku.

   

  Paleta 1200x800

   

  Szlifowana paleta 1200×800

  Paleta 1200×800 ma powierzchnię pełną drzazg i rożnych zadziorów. Często drewno jest poplamione zaprawą lub farbą. Aby, dobrze przygotować palety do dalszych prac najpierw trzeba je wyszlifować. Warto użyć elektrycznej szlifierki. Najlepsze do tego są szlifierki oscylacyjne, mające prostokątną stopę, do której podczepia się arkusz papieru ściernego lub szlifierki taśmowe.

  Zaleta palet drewnianych jest stosunkowo niski koszt zakupu oraz bardzo łatwa naprawa sprowadzająca się praktycznie do wymiany tylko wyłącznie uszkodzonych elementów. A dzięki zastosowaniu nadstawek zyskuje charakter sprzętu w dużym stopniu uniwersalnego. Bez nadstawek przewóz jest niemożliwy.

  Więcej na: https://lukpal.pl !