poliamid Pa11

  Pa11 poliamid to termoplastyczny polimer syntetyczny, który wytwarzany jest z łańcuchów poliamidowych, które pochodzą z naturalnego surowca – oleju rzepakowego. W porównaniu do innych rodzajów poliamidów, pa11 poliamid ma ogrom zalet, dzięki którym znalazł zastosowanie w wielu dziedzinach. 

  Kiedy używa się pa11 poliamid?

  Pa11 poliamid jest wykorzystywany w przemyśle motoryzacyjnym do produkcji elementów, takich jak przewody paliwowe, przewody hamulcowe, przewody olejowe, osłony kabli i wiele innych. Dzięki swojej elastyczności, odporności na działanie olejów i wysokich temperatur, pa11 poliamid jest idealnym materiałem do produkcji elementów motoryzacyjnych.

  Jest również bardzo skuteczny w przemyśle medycznym do produkcji implantów, stentów i innych elementów, które muszą być biokompatybilne i odporne na działanie cieczy ustrojowych. Pa11 poliamid jest materiałem, który może być bezpiecznie stosowany w kontaktach z ciałem.

  Pa11 poliamid  znajduje zastosowanie także w produkcji sprzętu sportowego, głównie do sportu takich jak narciarstwo, kolarstwo, wspinaczka. Może być wykorzystywany do produkcji kasków, ochraniaczy, osłon i wielu innych elementów ochronnych.

  Pa11 poliamid

  Mniej oczywiste zastosowanie 

  Nie należy zapominać o przemyśle chemicznym, gdzie to pa11 poliamid jest powszechnie używany do produkcji rur, kanałów i innych elementów, które muszą być odporne na działanie agresywnych cieczy i gazów. 

  Więcej informacji na temat tego narzędzia, znajdziesz na stronie: https://zapos.pl/