obróbka wielkogabarytowa

Obróbka wielkogabarytowa

Maszyny, za pomocą których możemy dokonać procesu, jakim jest obróbka wielkogabarytowa, to między innymi frezarki konwencjonalne, wiertarki konwencjonalne i CNC, tokarki konwencjonalne, przecinarki taśmowo manualne, jak i automatyczne, oraz urządzenia spawalnicze. Przed skorzystaniem z usług danej firmy, której specjalizacją jest obróbka wielkogabarytowa, powinniśmy upewnić się, że ów warsztat posiada doświadczonych pracowników, oraz odpowiednie wyposażenie. Pozwoli to na lepsze wykonanie detali i z pewnością spotka się z naszą satysfakcją. 

 

Na czym polega obróbka wielkogabarytowa?

Obróbka wielkogabarytowa jest dość szerokim pojęciem, obejmuje operacje spawalnicze, szlifierskie, tokarskie i frezarskie. Takie usługi są szczególnie potrzebne dla branży budowlanej, maszynowej, stoczniowej, energetycznej i hutniczej. Do operacji frezarskich, które mieszczą się w zakresie obróbka wielkogabarytowa, należy między innymi frezowanie listew, kostek i korpusów, frezowanie kół zębatych, obróbka na centrach i frezowanie elementów wielkogabarytowych. Operacje szlifierskie to przede wszystkim szlifowanie tarcz, pierścieni, stożków wewnętrznych i wałów. 

Obróbka wielkogabarytowa

Dalszy zakres obróbki wielkogabarytowej

Obróbka wielkogabarytowa to jednak nie tylko frezowanie i szlifowanie. W ramach operacji spawalniczych można wykonać spawanie elektrodami, oraz spawanie w osłonie CO2. Do dziedziny, jaką jest obróbka wielkogabarytowa, zalicza się też operacje ślusarskie, gięcie rur na giętarkach, malowanie manganowe i czyszczenie powierzchni poprzez piaskowanie i śrutowanie.

Aby dowiedzieć się więcej, kliknij ten link: https://zamech.elblag.pl/