Obróbka elementów wielkogabarytowych

  Obróbka mechaniczna

  Obróbka elementów wielkogabarytowych obejmuje wszystkie procesy przetwórcze na dużą skalę. Nie ma dokładnej definicji, ale przyjmuje się, że musi to być praca na rzeczy posiadającej 1 m we wszystkich trzech wymiarach. Natomiast w takim przypadku praca z wielkimi blachami się nie zalicza jako obróbka elementów wielkogabarytowych.

  Elementy wielkogabarytowe zastosowanie

  Zazwyczaj używane są one w przemyśle budowlanym, energetycznym, okrętowym, przemysłowym oraz górniczym, dlatego dla tych branż obróbka elementów wielkogabarytowych jest niezwykle istotna. Obudowy, turbiny, wały oraz korpusy występują w wielu aplikacjach przemysłowych.

  Obróbka mechaniczna

  Operatorzy CNC

  Obróbka elementów wielkogabarytowych to proces, który odbywa się za pomocą operatorów CNC. Operator CNC jest odpowiedzialny za zaprogramowanie maszyny do wykonania określonego projektu. Odpowiadają również za monitorowanie maszyny i upewnienie się, że nie przegrzewa się ani nie psuje w trakcie procesu. Obróbka CNC to proces, w którym do tworzenia części z surowców wykorzystuje się komputerowe maszyny sterowane numerycznie (CNC). Jest to rodzaj produkcji, w którym do obróbki części z metalu lub innych materiałów wykorzystuje się sprzęt sterowany komputerowo lub CNC. Obróbkę elementów wielkogabarytowych można wykonać w kilku krokach: projektowanie obiektu za pomocą oprogramowania CAD, cięcie przedmiotu na mniejsze części, a następnie złożenie ich razem, obróbka tych mniejszych części za pomocą sprzętu CNC.

  Dowiedz się więcej na http://zamech.elblag.pl/!