Obróbka elementów wielkogabarytowych

  Obróbka elementów wielkogabarytowych może zostać wykonana za pomocą maszyn, takich jak wiertarki konwencjonalne, frezarki konwencjonalne, oraz CNC, tokarki, przecinarki taśmowo manualne i narzędzia spawalnicze. Zanim, jednak skorzystamy z usług firmy oferującej usługi, jakimi są obróbka elementów wielkogabarytowych, powinniśmy upewnić się, że wybrany przez nas warsztat posiada dobre wyposażenie i pracowników z doświadczeniem. Sprawi to, że detale będą wykonane lepiej i będziemy bardziej usatysfakcjonowani z wykonanej usługi. 

   

  Na czym polega obróbka elementów wielkogabarytowych?

  Obróbka elementów wielkogabarytowych to pojęcie o dość szerokim zakresie, obejmuje usługi frezarskie, tokarskie, spawalnicze i szlifierskie. Są to operacje przydatne przy dla branży stoczniowej, maszynowej, budowlanej, hutniczej i energetycznej. Usługi frezarskie, jakie znajdziemy w ofercie większości firm, które zajmują się obróbka elementów wielkogabarytowych, to między innymi frezowanie kostek, korpusów, listew, kół zębatych i obróbka na centrach. W ramach usług szlifierskich znajdziemy przede wszystkim szlifowanie stożków wewnętrznych, wałów, tarcz i pierścieni.  

  przekładnie ślimakowe

  Maszyny, za pomocą których wykonuje się obróbkę elementów wielkogabarytowych

  Do obróbka elementów wielkogabarytowych używa się między innymi frezarek konwencjonalnych, które to pozwalają na wykonanie frezowania pod dowolnie wybranym przez nas kątem. Tokarki konwencjonalne zaś używane są do wykonywania gwintów i stożków. Bardzo przydatnym narzędziem są wiertarki konwencjonalne i CNC, które umożliwiają obróbkę długich detali, przy zachowaniu bardzo dużej dokładności. 

   

  Aby dowiedzieć się więcej, kliknij ten link: https://zamech.elblag.pl/