O asekuracji w mokradłach danych garść

  Wyciągarka elektryczna

  Wszelki samochód terenowy powinien być wyekwipowany w wyciągarkę. W szczególności kiedy uwielbiamy ustronny off-road, zapuszczamy się w odludne położenia na uboczu od kultury, wyciągarka może uchronić nam skórę. Jak samochód ugrzęźnie w mokradle w środku lasu, wystarczy podpiąć linkę do silnego drewna i w taki sposób wywabić się z biedy.

  Wyciągarki elektryczne

  Najlepsze w terenie są wyciągarki elektryczne. Pobierają one energię przydatną do pracy wręcz z instalacji elektrycznej samochodu. Przy użyciu tego zdołają być instalowane tak jak z frontu, jakże i z tyłu wozu. Nieco mniej modne są wyciągarki mechaniczne, napędzane bezpośrednio z wału napędowego silnika, poprzez szczególny ustaw kół pasowych i dźwigni. Ich używanie jest jednak bagatelne, albowiem niosą one ze sobą mnóstwo gmatwaniny w używaniu, jako również zdołają być instalowane wyłącznie z przodu wozu, w otoczeniu silnika.

  Wyciągarka elektryczna

  Jak już wtrącono, wyciągarka elektryczna pobiera siłę bezpośrednio z instalacji elektrycznej auta. Przed jej zainstalowaniem warto wówczas sprawdzić, czy alternator własnego auta da radę przekazać wystarczająco dużo prądu do działania wyciągarki. Jeżeli własny samochód nie jest w stanie wyprodukować całkiem sporo energii do pracy nawet najgorszych wersji, winniśmy z początku zamontować mocniejszy alternator. Następująca wątpliwość to masa naszego wozu. Jeśli wyselekcjonujemy nadto wątły typ, nie starczy mu siły by “wyrwać” ważący dużo czterokołowiec z błota. Ostatnia myśl to umieszczenie. Przeważnie wyciągarki elektryczne osiedla się z frontu wehikułu, wszak poniektórzy montują też drugą – z tyłu. Mając zamontowane dwa urządzenia możemy być bez mała bezpieczni, iż uwięźnięcie na amen nam nie grozi, jeżeli jedynie mamy do czego podpiąć linkę (nie jesteśmy sami w szczerym trzęsawisku). Tego rodzaju alternatywa polecana jest na rzecz ludzi, jakie regularnie wypuszczają się samotnie w niebywale nieprzyjemny obręb.