Maszyny do znakowania laserowego

  Klimatyzacja dąbrowa górnicza

  Znakowanie laserowe obecne jest we wszystkich tych branżach, w których opakowania produktów muszą zostać oznakowane w określony sposób. Wymaga to wykorzystania specjalistycznego sprzętu. Jakie maszyny do znakowania laserowego wykorzystuje się na rynku?

  Co to jest znakowanie laserem? 

  Znakowanie laserem to jeden ze sposobów na bezkontaktowy druk, który w zależności od potrzeb, wymagań albo widzimisię może polegać na grawerowaniu, zmianie zabarwienia, odbarwianiu lub wyżarzaniu. Znakowanie laserem może być poparte przepisami prawa zarówno polskiego, jak i przede wszystkim europejskiego. Mogą dotyczyć one przykładowo znakowania dat ważności produktów spożywczych, kodów kreskowych albo numerów linii produkcyjnych. Znakowanie może odbywać się także dobrowolnie przez producenta, gdy ten zechce wygrawerować swoje logo na opakowaniu lub butelce.

  Maszyny do znakowania laserowego

  Lasery do znakowania opakowań

  Warto powiedzieć sobie o maszyny do znakowania laserowego. Służą do tego specjalne lasery do znakowania opakowań. Ich technologia umożliwia drukowanie na odległość. Nie są to oczywiście lasery rodem z filmów science fiction, natomiast będąc zautomatyzowane pozwalają ułatwiać pracę ludziom. Pracownicy muszą tylko pilnować je przy liniach produkcyjnych. Maszyny do znakowania laserowego to także stacje do znakowania, lasery do grawerowania i światłowodowe maszyny do znakowania, a także znakowarki laserowe.

  Chcesz wiedzieć więcej o maszynach do znakowania laserowego? Odwiedź stronę https://pl.koenig-bauer.com/pl/!