Malowanie hydrodynamiczne konstrukcji stalowych 

    Rozwój przemysłu wymusza coraz więcej nowych rozwiązań, które pozwolą szybko i skutecznie realizować kolejne etapy projektów. Jedną z nowoczesnych technik, która w znacznym stopniu usprawnia pracę z elementami o dużej powierzchni, jest malowanie hydrodynamiczne konstrukcji stalowych.

    Skuteczne zabezpieczenie antykorozyjne

    Stalowe konstrukcje bardzo często są narażone na występowanie rdzy. Zjawisko to wiąże się nie tylko z nieestetycznym wyglądem, ale ma też wpływ na zmniejszenie bezpieczeństwa — zewnętrzna konstrukcja materiału zmienia się pod wpływem kontaktu z powietrzem, w konsekwencji czego dochodzi do zmiany grubości elementów oraz osłabienia stabilności konstrukcji. Malowanie hydrodynamiczne konstrukcji stalowych ma pomóc wyeliminować ten proces dzięki zabezpieczeniu powierzchni, która zostaje odizolowana od środowiska zewnętrznego. Przed malowaniem hydrodynamicznym konstrukcja musi zostać odpowiednio wyczyszczona z oznak korozji, umyta i odtłuszczona.

    Malowanie hydrodynamiczne konstrukcji stalowych

    Zalety malowania hydrodynamicznego

    Malowanie hydrodynamiczne konstrukcji stalowych jest często wykorzystywaną techniką, która ma liczne zalety. Przede wszystkim metoda ta pozwala na szybkie pomalowanie nawet dużej powierzchni, co więcej cechuje się dużą dokładnością, ponieważ wyrzucana przez dyszę farba trafia nawet w najmniejsze szczeliny. Produkt nakładany jest równomiernie, dzięki czemu na malowanych elementach nie powstają zgrubienia ani pęcherze, nie tworzą się również smugi. Istotne jest również to, że malowanie hydrodynamiczne pozwala na ekonomiczne wykorzystanie środka malarskiego, którego zużycie jest dużo mniejsze niż w przypadku malowania ręcznego.

    Dowiedz się więcej na stronie internetowej: https://alucrom.pl/lokalizacje/stacje/bykow-1-wroclaw/!