Zalety licencji EPAL

  Licencja EPAL umożliwia naprawę zepsutych palet, dzięki czemu możemy wydłużyć ich żywotność i nie wydawać pieniędzy na nowe palety. Każda paleta jest naprawiana zgodnie z wytycznymi EPAL. Nie jest to jednak jedyna zaleta tej gwarancji:

  • Paleta posiadająca licencja EPAL posiada po bocznej stornie ściany specjalny metalowy znak, który daje informacje o licencji danego produktu,
  • Paletę, która posiada licencja EPAL można łatwo wymienić na inną — w przypadku palet bez licencji nie możemy tego zrobić,
  • Paleta z licencją jest regularnie kontrolowana przez inspektorów — przynajmniej raz na dwa miesiące. Kontrola przebiega pod kątem jakości wykonania, dostosowania się do wytycznych EPAL oraz wytrzymałości palet.
  • Licencja EPAL umożliwia wykorzystywanie w magazynie wysokiego składowania, co w dużym stopniu przyspiesza pracę,
  • Licencja EPAL gwarantuje bezpieczeństwo i wytrzymałość palet, dzięki czemu Klient może być pewnej wysokiej jakości produktu.

  licencja epal

  Transport produktów

  Licencja EPAL umożliwia transport na terenie całej Europy. Specjalne oznakowanie palet EPAL to:
  – zastrzeżony znak EPAL,
  – oświadczenie IPPC,
  – kod kraju,
  – kod producenta,
  – obróbka cieplna,
  – numer licencji EPAL — rok oraz miesiąc.

  Długotrwałe użytkowanie

  Palety są niezawodne i wytrzymałe w trakcie transportu przy dużym obłożeniu. Zawdzięczając swojej solidności wykonania może wytrzymać przy obciążeniu do 1500kg. Klient nie musi kupować co rok nowej palety — wystarczy, że użytkuje starą w sposób zalecany przez producenta i ten zawarty w licencja EPAL.

  Dowiedz się więcej na https://lukpal.pl/!