Transportowanie towarów o większej masie umożliwiają nam palety, które są do tego specjalnie przystosowane. Mają one wiele wariantów, ale nie wszystkie z nich posiadają certyfikat, świadczący o spełnionych wymogach. Licencja EPAL, to certyfikowane palety, które posiadają odpowiednie oznakowanie świadczące o ich najwyższej jakości i bezpieczeństwie.

   

  Licencja EPAL

   

  Co zapewnia ten certyfikat?

  Przede wszystkim dzięki z góry określonym parametrom, transport licencjonowanych palet (tzw. europalety) będzie bezproblemowy, gdyż będą dobrze dopasowane. Kolejną kwestią jest to, że każda europaleta jest poddawana obróbce termicznej i daje nam gwarancję, że nie zalęgną się w niej żadne szkodniki. Warto dodać, że licencja EPAL może zapewnić nam również to, że nasz towar zostanie bezpiecznie przetransportowany- posiada ona bowiem bardzo dużą wytrzymałość i jest w stanie udźwignąć nawet do 4000 kg. Warto wspomnieć o tym, że naprawa takich palet będzie możliwa tylko u osoby posiadającej odpowiedni certyfikat.

  Po czym rozpoznać certyfikowaną paletę?

  Licencja EPAL, to drewniane palety ze ściśle ustalonym wyglądem. Posiadają one na sobie na sobie pieczątki oraz kod producenta, co pozwala nam sprawdzić, skąd dana konstrukcja pochodzi. Wszystkie gwoździe użyte do jej budowy są certyfikowane, ze specjalnym wzorem. Znajdziemy na niej też logo obróbki cieplnej i oznaczenie alfanumeryczne, w którym znajduje się numer licencji, rok i miesiąc produkcji palet.

  Więcej na https://lukpal.pl !