Laserowe znakowanie produktów

  Laserowe znakowanie produktów jest jedną z najchętniej wybieranych metod podczas znakowania wykorzystywanego w przemyśle. Polega na nanoszeniu wiązki promieniowania laserowego na wcześniej przygotowaną powierzchnię. Laser wykorzystuje się najczęściej do bardzo precyzyjnego oznaczenia, trudnego do sfałszowania. Oznaczenie te jest niezwykle trwałe i dobrej jakości.

  laserowe znakowanie produktówo

  Popularne metody znakowania laserem

  Laserowe znakowanie produktów może odbywać się na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest mask marking, który polega na padaniu wiązek światła laserowego przechodzących przez szablon z określonymi wzorami. Podczas wykonywania prac tą metodą, najlepiej jest używać laserów impulsywnych. Drugą metodą znakowania jest vector marking. Polega on na sterowaniu wiązką światła laserowego w taki sposób, aby padało ono w ściśle określone miejsce. Do tej metody dobrze sprawdzą się lasery ciągłe. Porównując wyżej przedstawione techniki, można stwierdzić, iż mask marking jest znacznie tańszy i doskonale się sprawdzi przy wielkoseryjnej produkcji.

  Zalety laserowego znakowania produktów

  Niewątpliwie każdy sposób oznaczania towarów posiada liczne wady i zalety. Jednych jest mniej a drugich więcej. Laserowe znakowanie produktów nie wymaga siły mechanicznej na znakowane komponenty, gdyż energia cieplna jest dostarczana bez bezpośredniego kontaktu., Jest uniwersalnym rozwiązaniem do oznaczania elementów metalowych i plastiku. Znakowane produktu charakteryzuja się wysoką odpornością na uszkodzenia. Naniesione etykiety są w bardzo dobrej jakości.

  Dowiedz się więcej o laserowym znakowaniu produktów na https://coding.koenig-bauer.com/pl/produkty/lasery/