Koparka gąsienicowa czy koparka kołowa

  Prowadząc firmę, która często wykonując zlecone zadania, wykorzystuje maszyny budowlane, w tym koparki, najprawdopodobniej musiałeś stanąć przed wyborem, czy kupić koparkę gąsienicową, czy kołową. A może właśnie stoisz przed takim wyborem? Jeśli tak, to powinieneś przemyśleć zakup koparka kołowa komatsu.

  Przedsiębiorstwo z długoletnią tradycją

  Komatsu zostało założone w Japonii w 1921 roku i od tamtej pory zdążył wypracować sobie pozycję jednego z czołowych producentów maszyn budowlanych na świecie. Z produktów tej japońskiej firmy korzystają miliony profesjonalistów na całym świecie.

  Dlatego kupując koparka kołowa komatsu stawiasz na sprawdzony sprzęt, którego niezawodność i trwałość jest pewnikiem wynikającym ze znanych i docenianych japońskich wartości.

  koparka kołowa

  Zalety koparki kołowej

  Największą zaletą koparka kołowa komatsu jest fakt, że maszyna tego typu może przemieszczać się drogami publicznymi, co w przypadku pojazdu gąsienicowego nie jest możliwe ze wglądu na konsekwencji poruszania się po drodze asfaltowej, co może doprowadzić do uszkodzenia nawierzchni.

  Dlatego pojazdy gąsienicowe muszą być transportowane na przystosowanych do tego platformach lub przyczepach. Natomiast operator koparka kołowa komatsu może samodzielnie poruszać się po drodze bez narażania się na uszkodzenie jej, co minimalizuje trudności w transporcie koparka kołowa komatsu.

  Poza tym koparka kołowa komatsu jest mniejsza i lżejsza od swoich gąsienicowych odpowiedników, co za tym idzie, jej eksploatacja jest mniej kosztowna, ze względu na zużywanie mniejszej ilości paliwa.

  Dowiedz się więcej tutaj!