Jak wybrać idealny stół?

  stół z litego drewna dębowego

  Salon jest pomieszczeniem, wokół którego kręci się życie domowników oraz jest centrum budynku, w którym najczęściej występują spotkania. Zaprasza się tam zarówno rodzinę, jak i znajomych czy przyjaciół, dlatego warto zwrócić uwagę na znajdujące się tam meble. Stół z litego drewna dębowego stanowi serce salonu, gdzie wszyscy zbierają się na wspólny posiłek, dlatego warto zadbać o jego odpowiedni wybór. 

  stół z litego drewna dębowego

  Odpowiednie wymiary

  Podczas wybierania stołu do salonu, powinniśmy zwrócić uwagę na to, ile osób będzie przy nim najczęściej zasiadało. Warto spojrzeć na ilość domowników oraz ile gości zwykle zaprasza się do mieszkania.  Jeśli chodzi o wysokość, standardową miarą będzie około 75 centymetrów. Gdy mamy już obliczoną ilość zasiadających osób, możemy przystąpić do przeliczania powierzchni, jaką powinien posiadać stół z litego drewna dębowego. Powinno się dopilnować, aby każdy miał co najmniej 60 cm szerokości oraz  35-40 cm głębokości blatu do dyspozycji. W ten sposób wsuwanie i wysuwanie krzeseł nie będzie sprawiało problemów, a jednocześnie będziemy mieć zapewnioną wystarczającą ilość miejsca na nakrycia. Warto wziąć pod uwagę również samo rozmieszczenie, jakie stół z litego drewna dębowego będzie mieć w salonie. Powinien on być ustawiony w odległości co najmniej 60 centymetrów od ściany i mieć dodatkowe 100 centymetrów w otoczeniu na swobodne przemieszczanie się. 

   

  A co z kształtem?

  Gdy sprawa wymiarów jest już załatwiona, czas na zastanowienie się nad kształtem blatu, który ma mieć nasz nowy stół z litego drewna dębowego. Najbardziej popularne są klasyczne, prostokątne stoły oraz te bardziej nowoczesne, o okrągłym blacie. W sklepach można się spotkać z modelami na czterech nóżkach oraz tych na jednej dużej nodze. Ze względu na większą stabilność oraz dodatkowe mechanizmy, które pozwolą powiększyć blat o kilka dodatkowych centymetrów, częściej wybiera się pierwszą opcję.

  Aby dowiedzieć się więcej, kliknij ten link: https://www.edar.com.pl/