Horyzontalne przewierty sterowane

  Wykonywanie prac związanych z wykopem pod rury lub kable wymaga dokładnej pracy profesjonalistów i odpowiednich maszyn. Coraz częściej wykorzystywane są horyzontalne przewierty sterowane w tworzeniu różnego rodzaju instalacji.

  Czym są i w jakim celu są wykorzystywane horyzontalne przewierty sterowane?

  Horyzontalne przewierty sterowane to nowoczesna metoda bezwykopowa, która tworzy otwory kierunkowe. Polega ona na wykonywaniu poziomych przewiertów sterowanych, a dzięki wykorzystaniu odpowiednich maszyn umożliwia odwzorowanie projektu. Metodę horyzontalne przewierty sterowane używa się do montażu rur osłonowych, przez które są poprowadzone sieci teletechniczne, energetyczne, gazowe, wodociągowe. Dodatkowo taki rodzaj przewiertu stosuje się przy budowie rurociągów i sieci kanałów melioracyjnych. Korzystając z pomocy najlepszych i wykwalifikowanych operatorów, którzy posiadają duże doświadczenie, można być pewnym, że projekt zostanie wykonany na najwyższym poziomie.

  horyzontalne przewierty sterowane

  Jakie są korzyści korzystania z horyzontalne przewierty sterowane?

  To rozwiązanie wykorzystywane jest przy budowach, dzięki jego specyfikacji nie ma konieczności naruszania otoczenia. Tworzenie wykopów nie wymaga wyłączania drogi z ruchu, nie trzeba martwić się torami kolejowymi lub ciekami wodnymi. Możliwość budowania różnych instalacji dzięki wykorzystaniu horyzontalne przewierty sterowane na obszarach, które są zabudowane, jest bardzo korzystna. Dzięki wykorzystaniu tej metody nie ma potrzeby martwienia się o wydobytą ziemię w czasie wykopów.