Gięcie blach Toruń

  Kto korzysta z usług gięcia blachy?

  Wiele firm, które działają w branży motoryzacyjnej czy budowlanej, korzysta z usług firm, zajmujących się gięcie blach Toruń. Gięcie blach ma szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach. Przykładem mogą być elementy służące do produkowania gaśnic. Blacha zaginana jest w specjalny sposób, a następnie zostaje przekazana do firmy zajmującej się profesjonalnym spawem. Bywa tak, że klient indywidualny ma potrzebę skorzystania z usług gięcie blach Toruń np. w celu zbudowania dachu do budy dla psa. Koszta mogą być jednak dość zniechęcające.

  Rodzaje gięcia blachy

  Do najpopularniejszych metod gięcia blach Toruń niewątpliwie zaliczyć można gięcie z wykorzystaniem prasy krawędziowej. Zaletą owej prasy jest możliwość zaginania blachy niemal pod każdym kątem. Owa metoda pozwala na nadanie elementowi konkretnego, pożądanego przez nas kształtu. Prasa krawędziowa jest narzędziem profesjonalnym, sterowanym w całości za pomocą specjalnego komputera. Operator maszyn CNC, trudniący się w programowaniu owych maszyn musi posiadać odpowiednie przeszkolenie i doświadczenie. Gięcie blach Toruń na maszynie krawędziowej jest procesem niezwykle precyzyjnym i wymagającym.

  gięcie blach toruń

  Koszt gięcia blachy

  Koszty gięcia blach Toruń będą uwarunkowane od kilku czynników. Najważniejszym z nich jest rodzaj giętej blachy. Mówiąc rodzaj mamy tu na myśli grubość blachy, jej stop, sposób obróbki. Koszta można szacować na podstawie ilości materiału oddanego do zdjęcia jak i na podstawie czasu pracy maszyny. W przypadku gięcia dużej ilości blach koszty będą niższe niż w przypadku gięcie jednej sztuki blachy. Istotnym jest również fakt czy maszyna obsługiwana jest przez jedną, czy dwie osoby. Średni koszt gięcia blachy wacha się w okolicy 90 do 170 zł.