Fundamenty pod hale

  Fundamenty pod hale

  Fundamenty pod hale są bardzo istotnym elementem każdej budowli. Choć ich nie widzimy to właśnie one gwarantują pewność, że niezależnie od wiatru czy innych zjawisk pogodowych, nasza konstrukcja będzie solidna i nigdy się nie zapadnie. W tym artykule, postaramy się omówić elementy, jakie specjaliści stosują przy montażu oraz ich parametry.

  Jakie stosujemy fundamenty pod hale stalową?

  Jednym z najważniejszych elementów w budynkach przemysłowych są stopy fundamentowe. Zazwyczaj spotykamy je w formie bloku betonowego w kształcie prostopadłościanu. Sama wielkość zależy głównie od zapotrzebowania konstrukcji. Wyróżniamy trzy siły wpływające na to: siła normalna, siła tnąca oraz zamocowania słupa do stopy momentu zginającego. Fundamenty pod hale projektujemy w sposób taki, aby cała moc była rozkładana równomiernie. Znaczącym aspektem jest waga, im większa jest cała część, tym większa będzie jej waga. Dlatego, nie wychodzi do wyrywania z podłoża gruntowego. Branża w tym sektorze jest bardzo skomplikowana. Dlatego, fundamenty pod hale powinny być wykonywane przez najlepszych specjalistów.

  Fundamenty pod hale

  Posadowienie, co to jest?

  Innym parametrem, jaki musi spełniać stopa na fundamenty pod hale jest posadowienie. Jej wielkość zależy od zakresu przemarzania gruntu. Innymi słowy, jest to głębokość, w której spotykamy ujemną temperaturę. Określa się ją w Polsce zapisem „PN-81/B-03020”.

  Dowiedz się więcej na: https://budexsc.pl/fundamenty-pod-hale/