Fundamenty pod hale

  Odpowiedź na trudne warunki pogodowe

  Jeśli chcemy, aby nasza hala przetrwała nawet najtrudniejsze warunki pogodowe z pomocą przychodzą fundamenty pod hale. Są one niezbędnym elementem budowli, choć niewidoczne gołym okiem. Stanowią podporę dla obiektu, a jego właściciel nie musi się zamartwiać, że w przypadku powodzi fundamenty pod hale nie poradzą sobie z natężeniem  wody.

  fundamenty pod hale1

  Specyfikacja

  W ramach podpory obiektu w podłożu stosuje się fundamenty pod hale, które mogą składać się odpowiednio z: 

  • betonu jako stopy fundamentowe 
  • mieszanki materiałów, które nadają betonowi odpowiednie właściwości, aby fundamenty pod hale były najlepszej jakości
  • izolacji zewnętrznej, którą stosuje się jeśli nie mieszamy betonu z odpowiednio innymi materiałami

  Poza stopami fundamentowymi, wokół hali występuje cokół żelbetowy, inaczej  belki podwalinowe, które stanowią uzupełnienie konstrukcji. Belki podwalinowe służą często jako początek obudowy hali. Stosuje się je także pod fasady okienne w celu ich wzmocnienia i uniknięcia ewentualnych złamań. 

  Elementy murowane

  Wyżej wymieniłam Państwu elementy stalowe, jednakże występują także elementy murowane. Dzięki temu fundamenty pod hale nabierają odpowiednich funkcji jeśli chodzi o odpowiednie zabezpieczenie takich miejsc w obiekcie, jak pomieszczenie kotłowni. Podobnie jak w przypadku stóp betonu te elementy także należy zabezpieczyć odpowiednio izolacją zewnętrzną lub betonem. 

  Następnym razem, gdy będą Państwo przyglądać się konstrukcji stalowej należy mieć na uwadze, co tak naprawdę stanowi dla niej podporę i jest kluczową kwestią. Pierwsze, co powinno przyjść Państwu na myśl to fundamenty pod hale

  Zobacz więcej tutaj!