Fumiganty to pestycydy. Są to ciała stałe, które łatwo sublimują lub wydzielają gaz pod wpływem wilgoci, łatwo parują w postaci ciekłej oraz jako sprężone gazy. To powszechnie znane substancje, szeroko rozpowszechnione i chętnie używane do dezynfekcji.

  Charakterystyka fumiganty

  Odznaczają się bardzo dużą toksycznością. Stosowane są jako dym, para lub gazy do pozbywania się szkodników w pomieszczeniach zamkniętych oraz do dezynfekcji gleby. Fumiganty służą także do dezynfekowania kompostu. Jako najczęściej stosowane fumiganty wymieniane są: chlorek i tlenek etylenu, dwutlenek siarki, dwusiarczek węgla w mieszaninie z czterochlorkiem węgla, fosforek glinu, cyjanek wapnia, chloropikryna.

  fumiganty

  Zastosowanie fumigantów do fumigacji

  Do fumigacji używa się różnych substancji. Takimi fumiganty mogą być pastylki, drażetki, tabletki, taśmy. Fumiganty mogą mieć oczywiście też postać cieczy – są to specjalne płytki, koncentraty, które musimy rozcieńczyć czy też ciecze już przygotowane i gotowe do użycia. Niekiedy spotyka się fumiganty w postaci sprayu do rozpylania. Fumiganty mają zastosowanie w rolnictwie, przemyśle, transporcie, a także przy dezynfekcji różnych pomieszczeń, domów, kościołów i wszelkich budynków, które nadają się do dezynfekcji. Są to substancje wysoce skuteczne, dlatego tak często się z nich korzysta w różnych aspektach życia. Fumiganty różnią się od siebie poziomem skuteczności oraz toksycznością. Tego typu informacje mają duże znaczenie, w odniesieniu do tego, co mamy zdezynfekować.

  Dowiedz się więcej na https://polchem.pl/FUMIGACJA.html!