Frezowanie legnica

  Specyfikacja

  Frezowanie legnica jest rodzajem skrawania, jednak obróbka skupia się głównie na ruchu posuwowym oraz ruchu obrotowym. Ten pierwszy wykonuje narzędzie, a drugi z kolei zajmuje się wytwarzaniem go przez narzędzie lub sam przedmiot obrabiany. Maszyna, którą operuje frezowanie legnica jest zwana frezarką, najczęściej jest to frezarka cnc.

  Frezowanie legnica zajmuje się obróbka takich materiałów, jak tworzywa sztuczne, metal oraz drewno. 

  Rodzaje frezowania 

  Ze względu na rozmieszczenie ostrzy freza: 

  • frezowanie legnica obwodowe – inaczej zwane walcowym, oś frezu jest ulokowana równolegle do obrabianej powierzchni.
  • frezowanie legnica czołowe – oś frezu jest położona prostopadle do obrabianej powierzchni, jest przeciwieństwem obrabiania obwodowego. 
  • frezowanie legnica skośne – oś frezu tworzy kąt od 0 do 90 stopni względem powierzchni obrabianej.

  Pod względem kinematycznym wyróżniamy dwa typy frezowania. Są to frezowanie współbieżne i przeciwbieżne, jak już same nazwy wskazują są diametralnie odmiennie między sobą. Współbieżne frezowanie legnica skupia się na ruchu zgodnym z ruchem wykonywanym przez narzędzie, nie wykonując tym samym ruchów przeciwnych, które wykonuje się podczas frezowania przeciwbieżnego.

  frezowanie legnica

  Oprócz wyżej wymienionych typów, frezowanie legnica wyróżnia także typu ze względu na obrabianie konstrukcji: 

   • Swobodne – inaczej zwane jednostronne ponieważ w wyniku tego frezowania powstaje tylko jedna konstrukcja względem płaszczyzny. 
   • Niepełne – przeciwieństwo frezowania swobodnego, która skupia się tylko na jednej powierzchni. Frezowanie niepełne tworzy swoim działaniem aż dwie płaszczyzny, stąd jego nazwa frezowanie dwustronne. 

   

  • Pełnew tym procesie powstają aż trzy płaszczyzny, poprzez równoległe działania, dlatego jest często nazywane frezowaniem trzystronnym. 

  Frezowanie legnica oferuje szeroki zakres usług z dziedziny frezowania. Profesjonalizm, dokładność i innowacyjność jest gwarancją sukcesu oraz zadowolenia klientów. 

  Dowiedz się więcej na https://metakal.pl/frezowanie-cnc