Folie termokurczliwe

  Folie termokurczliwe są doskonałym materiałem do pakowania przedmiotów. Są bardzo wytrzymałe a przy tym rozciągliwe. Chronią przed różnymi czynnikami zewnętrznymi. Składają się z kilku warstw i są kurczliwe, przez co idealnie przylegają. Idealnie sprawdzają się w transporcie, a także do podczas pakowania żywności.

  Branża spożywcza

  Folie termokurczliwe mają duże zastosowanie w branży spożywczej. Znajdują swoje zastosowanie przede wszystkim w pakowaniu żywności i artykułów chemicznych. Dzięki kurczeniu się pod wpływem temperatury umożliwia pakowanie m.in. napojów w zgrzewki. Ułatwia to ich transport i zabezpiecza przed uszkodzeniami. Co więcej, chroni przed kurzem i brudem. Często możemy w sklepie spotkać promocje jakiegoś produktu, gdzie oferowany jest dodatkowy produkt, wtedy również takie produkty zapakowane są w folie termokurczliwe. Oprócz napojów taka folia używana jest do pakowania mięs i innej żywności.

  Termokurczliwe produkty foliowe

  Właściwości folii termokurczliwej

  Folie termokurczliwe kurczą się pod wpływem wysokiego ciepła, mimo to pakowane przedmioty czy żywność nie ulegają zniszczeniu. Spowodowane jest to tym, że folia, szybko traci temperaturę. Wykonana jest z polimerów. Podczas kurczenia przylega bardzo mocno do przedmiotów. Dzięki temu chroni przed brudem, kurzem i uszkodzeniami. Folie termokurczliwe są odporne na wodę, wilgoć i środki chemiczne. Umożliwia przechowywanie produktów w trudnych warunkach. Idealnie sprawdza się w sklepach, ponieważ jest przezroczysta i widać co jest zapakowane.

  Dowiedz się więcej na http://www.folflex.pl/folie-termokurczliwe/!