Folia polietylenowa

  Folia polietylenowa używana jest w wielu branżach. Dzięki swoim właściwością cieszy się popularnością. Jej wybór zależy od zastosowania. Jest bardzo wytrzymała i dobrze znosi niskie temperatury oraz uszkodzenia. Służy również w trakcie budowy do zabezpieczenia różnych przedmiotów. Co więcej, jest bezpieczna dla człowieka, ponieważ nie posiada  substancji toksycznych.

  Właściwości i zastosowania folii polietylenowej

  Folia polietylenowa nie jest gruba. Sprawia to, że jest ona bardzo elastyczna i łatwo się z nią pracuje. Mimo jej grubości jest trwała na uszkodzenia. Jest produktem który produkuje się z polietylenu lub w procesie recyklingu tworzyw sztucznych.  Folia polietylenowa  doskonale chroni przedmioty lub żywność przed kurzem i brudem. Dobrze sprawdzi się również podczas zamrażania żywności, ponieważ jest odporna na niskie temperatury i nie ma żadnego zapachu. Folia polietylenowa w budownictwie używana jest przede wszystkim do izolacji i zabezpieczeniem, na przykład przed wilgocią. 
  folia polietylenowa

  Rodzaje folii polietylenowej

  Folia polietylenowa na rynku istnieje w 3 rodzajach. Znajdziemy folię polietylenową HDPE, LDPE oraz MDPE. Różnią się one grubością oraz zastosowaniem. Różnie się ona gęstością. Jej wybór zależy od zastosowania. Folia polietylenowa HDPE ma największą wytrzymałość. Gwarantuje dużą odporność na uszkodzenia i czynniki chemiczne. Folia LDPE jest cieńsza i bardziej elastyczna. Cechuję się przezroczystym kolorem. Często występuje jako folia stretch. Folia MDPE ma cechy obu wcześniej wymienionych.  

  Więcej informacji znajdziesz na stronie: http://www.folflex.pl/folie-polietylenowe/!