Filtr do odciągu pyłu aluminiowego

  Urządzenia filtrowentylacyjne

  Filtr do odciągu pyłu aluminiowego to maszyna z przedziału urządzeń filtrowentylacyjnych inaczej zwanych jako mokre separatory. Filtr do odciągu pyłu aluminiowego jest rekomendowany do zastosowań generujących dużą ilość pyłów, niektórych nawet wybuchowych, aby zapewnić pełne bezpieczeństwo w czasie pracy. Duża ilość iskier lub wilgotnych, a dodatkowo lepkich pyłów nie jest w stanie zaskoczyć filtra, więc jest to urządzenie idealne do zastosowań w fabrykach przemysłowych. 

  Jak wygląda jego działanie? 

  Filtr do odciągu pyłu aluminiowego działa w taki sposób, że pył, który zbiera opada na dno i zbiera się w zbiorniku osadowym na dnie urządzenia. Pył, który został zebrany zostaje następnie odprowadzany przy pomocy zaworu spustowego, bez konieczności wymiany wody w całej jednostce. Dzięki temu oszczędzamy czas oraz samą wodę. 

  Funkcje:

  • Filtr do odciągu pyłu aluminiowego miesza powietrze z wodą, która gasi wszelkie iskry oraz wiąże pył w tym także aluminiowy oraz pozostałe cząsteczki lepkie czy wybuchowe.

  Stanowi on świetne rozwiązanie dla aplikacji, które generują sporą ilość pyłu także tego niebezpiecznego oraz samych iskier. Wysoka moc ssania skutecznie pozwala usunąć zbędne pyły i opiłki oraz pozbyć się samego dymu, który pochodzi z procesów obróbki powierzchniowej. 

  Filtr do odciągu pyłu aluminiowego doskonale współpracuje także z urządzeniami produkcyjnymi generującymi iskry. Filtr do odciągu pyłu aluminiowego skutecznie ułatwia pracę podczas wykonywania przeróżnych prac nad obróbką, nie tylko tą powierzchniową. 

  Dowiedz się więcej na: https://darmotsc.pl/