Etykietowanie puszek

  Aplikacja etykiet na puszkach to zabieg bez którego nie mogłoby zrezygnować wiele branż, szczególnie spożywcza. Etykietowanie to dzisiaj niezbędny komponent każdego produktu opakowanego w puszkę. Warto zapytać czym dokładnie jest etykietowanie puszek?

  Na czym polega etykietowanie puszek?

  Niezależnie od tego czy kupisz napój energetyczny, piwo, konserwę czy farbę olejną, na każdej z puszek zobaczymy etykietę. Bez niej nawet nie wiedziałbyś co to jest za produkt, jakiej jest marki i pochodzenia. Etykietowanie przybiera dwie formy. Wyróżniamy etykietowanie poprzez nalepianie papierowych etykiet albo stapianie etykiet z puszkami. Większość puszek etykietowana jest w tej drugiej koncepcji. Patrząc na taką etykietę ma się wrażenia jakby była to pierwotna część puszki. Odpowiadając na postawione wyżej pytania, etykietowanie puszek polega na drukowaniu na nich informacji od producenta, takich jak jego marka, nazwa i skład produktu, wizualna identyfikacja i dane kontaktowe.

  Etykietowanie puszek

  Jak przeprowadzić etykietowanie puszek?

  Etykietowanie puszek to proces, który w każdym zakładzie produkcyjnym musi zostać zautomatyzowany. Ciężko sobie wyobrazić żeby każdy produkt z osobna był poddawany indywidualnemu etykietowaniu przez pracownika. Maszyny do etykietowania montuje się na liniach produkcyjnych, przez które przechodzą puszki. Dzięki temu pracownicy nie muszą poświęcać tej czynności zbyt wiele czasu. Wystarczy, że będą pilnować całego procesu. Oczywiście na początku należy stworzyć wzór etykiety i wgrać go do maszyny odpowiedzialnej za etykietowanie.

   

  Dowiedz się więcej o etykietowaniu puszek na stronie https://pl.koenig-bauer.com/pl/!