Drukowanie na kartonie

  druk karton

  Drukowanie na kartonie jest to nic innego jak reklama, dzięki której przedsiębiorstwa mogą poszerzać swoje zasięgi wśród odbiorców. Odgrywa znaczną rolę w marketingu, ponieważ druk może być wykorzystywany także do produkcji ulotek, banerów czy plakatów. Metoda ta jest dobrym rozwiązaniem do pakowania produktów danej firmy, ponieważ na kartonach może być umieszczone logo przedsiębiorstwa.

  https://coding.koenig-bauer.com/pl/produkty/drukarki-termotransferowe/

  W jaki sposób można drukować na kartonie?

  Takie drukowanie umożliwia tylko i wyłącznie technika drukowania offsetowego, czyli upraszczając – drukowanie płaskie. Przy użyciu specjalistycznego sprzętu dany obraz jest umieszczany na określoną powierzchnię. Aby móc uzyskać niezwykle precyzyjne obrazy stosuje się odpowiednie farby i lakiery, które muszą mieć właściwości hydrofobowe i hydrofilowe. Drukowanie na kartonie ma liczne zastosowanie w marketingu. Oprócz promocji przedsiębiorstwa umożliwia dodatkowo tworzenie reklam oraz etykiet produktów.

  Wydruki kartonowe – czy można je obrabiać?

  Drukowanie na kartonie, jeśli docelowo ma służyć jako opakowanie, powinno być poddane obróbce introligatorskiej. Wydruki te są obecne w wielu dziedzinach przemysłu m.in. spożywczym, farmakologicznym, kosmetycznym, a także samochodowym i chemicznym. Kolejnym etapem powstawania pudełka, po uprzednim wycięciu odpowiedniego kształtu jest klejenie. Dzięki niemu pudełko nabiera kształtu, a uszlachetnianie go, powoduje jego jak najlepsze wykończenie.

  Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o procesie drukowania na kartonie – odwiedź stronę https://coding.koenig-bauer.com/pl/produkty/drukarki-termotransferowe/