Materiały wykorzystywane do budowy jak wiemy, są różnorodne, stwarzają też różne możliwości. Zależnie od możliwości finansowych zyskamy coś innego. Warto pamiętać, iż nie zawsze droższe znaczy lepsze.

  Do czego wykorzystamy drewno strugane?

  To tworzywo znajdziemy pod wieloma postaciami. Przykładowo będą to belki, kantówki czy deski. Zastosowanie znajdą w wielu dziedzinach. Drewno strugane w postaci belek mają swoją rolę przy wznoszeniu szkieletów np. domów, garaży czy tarasów. W konfiguracji BSH drewno strugane spełnia wszystkie potrzebne normy wytrzymałościowe konstrukcji. Przy domowych projektach DIY drewno struganie przyda się w postaci kantówek, pozwolą na własnoręczne stworzenie np. ramy łóżka, ramki do zdjęcia, szkielet konkretnej budowli, a nawet zabawkę. Także jak możesz przeczytać, drewno strugane ma dość obszerne zastosowanie. Stworzy Ci wiele możliwości, w zależności czego konkretnie potrzebujesz.

  drewno strugane

  Czym cechuje się drewno strugane?

  Drewno strugane najczęściej jest wytwarzane z drewna sosnowego cechującego się wysoką wytrzymałością. Drewno strugane nazywane jest też struganym czterostronnym — ze względu na technologię swojego wykonania (belki), będą to: KVH i BSH. Jeśli zaś mówić o kantówkach to te dzielą się na różne szerokości: pod względem długości najczęściej będzie to: 1000-3000 mm. Szerokość oraz wysokość są dowolne, jednak mamy największe prawdopodobieństwo na znalezienie przedziałów typu: 8 × 8 mm lub 50 × 120 mm. Wybór produktów z zakresu drewno strugane jest naprawdę szeroki, decyzja zależy od Twojej potrzeby. Od tego, do czego konkretnie wykorzystasz to tworzywo.

  Dowiedz się więcej na http://meble-grabo.pl/oferta/drewno/!