Czym charakteryzuje się przewiert horyzontalny?

  Przewiert horyzontalny to nowoczesna technologia, która polega na wykonywaniu przewiertów, w kierunku poziomym. Przewiert horyzontalny jest wykonywany za pomocą odpowiednich narzędzi, dobranych do rodzaju skały. Stosowane narzędzia to świdry skrawające, gryzowe, koronki poszerzające, poszerzacze gryzowe, oraz rozwiertaki.

  Przewiert horyzontalny

  Przewiert horyzontalny – na czym polega?

  Przewiert horyzontalny zazwyczaj musi być wykonywany pod drogami, budynkami oraz na obszarze pod ochroną. Taka instalacja przebiega w trzech podstawowych etapach:

  • przewiert pilotażowy – umożliwia sprawdzenie czy droga instalacji została w poprawny sposób wytyczona oraz czy nie narusza chronionego miejsca, obszaru,
  • rozwiercenie otworu – kolejny etap, który poszerza średnicę,
  • przeciąganie rury do odpowiedniego, wcześniej prze wierconego otworu.

  Na sam koniec, po dokonaniu prac, teren zostanie przywrócony do stanu pierwotnego.

  Przewiert horyzontalny dokonywany jest szybko i niewielkim kosztem. Ponadto, po całym procesie pracy krajobraz nie jest zniszczony.

  Przewiert horyzontalny i jego przeznaczenie

  Przewiert horyzontalny jest wykonany zazwyczaj na terenach o sieci wodociągów oraz zurbanizowanych, gdzie wykorzystanie tradycyjnych metod jest niemożliwe do zrealizowania. Ponadto, przewiert horyzontalny często wykorzystywany jest podczas pokonywania gór oraz przeszkód w postaci traktatów komunikacyjnych. W dodatku, takie prace są prowadzone na terenach zielonych, które są pod ochroną.

  Zobacz więcej na: https://www.telbest.pl/przewierty-sterowane.html