Cięcie żelbetu liną

  W współczesnym budownictwie popularnym materiałem budowlanym jest żelbeton. Zbudowany jest z warstwy betonu i przechodzącymi przez niego stalowymi prętami, które mogą być gładkie lub żebrowane. Dzięki zastosowaniu żelbetonu znacznie wzrasta nośność konstrukcji betonowych. Dodatkowo jest to materiał konstrukcyjny charakteryzujący się wysoką wytrzymałością na ściskanie i rozciąganie. Ze względu na swoją grubość możliwe jest tylko cięcie żelbetu liną.

  Na czym polega cięcie żelbetu liną?

  Jest to technika doskonale sprawdzająca się do cięcia wielkogabarytowych elementów o nieregularnych kształtach i znacznej grubości. Cięcie żelbetu liną jest lepszym rozwiązaniem niż cięcie piłami ściennymi z uwagi na brak udarów i pyłów, a także dużo ciszej niż podczas stosowania innych technik. 

  Cięcie żelbetu liną

  Cięcie żelbetu liną – główne zalety 

  Jak każdy rodzaj techniki również cięcie żelbetu liną ma wiele zalet. Jedną z nich jest przede wszystkim fakt braku pojawienia się pyłów, ponieważ tę technikę wykorzystuje się głównie na mokro, dzięki temu jest to o wiele bezpieczniejsze rozwiązanie dla pracowników. Kolejnym atutem jest zdecydowanie wyższa dokładność. Powoduje to, że wykonane cięcia są gładkie, co pozwala na uniknięcie wprowadzania niepotrzebnych poprawek, które zajmują sporo czasu. Należy wspomnieć, że cięcie żelbetu liną jest ciche, dzięki czemu przy dłuższych pracach chroniony jest słuch. 

  Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej ciekawych informacji na temat cięć żelbetu wykonywanych liną, wejdź na stronę https://vimess.pl/.