Czym jest tuczarnia?

  Tuczarnia to nic innego jak miejsce, w którym odchowuje się świnie przywiezione tam wraz z warchlakami. Budowa tuczarni, czyli zoptymalizowanego budynku w obecnych czasach jest kluczowa, ponieważ coraz częściej odchodzi się od tradycyjnych murowanych budynków. Budowa tuczarni polega na łączeniu ze sobą płyt warstwowych na konstrukcji stalowej. Wszystko po to, aby obiekty były zoptymalizowane oraz generowały niskie koszty utrzymania, a przy tym były wytrzymałe. 

  Skąd pomysł na tuczarnie?

  Budowa tuczarni w obecnych czasach przy hodowli świń jest istotnym aspektem. Rynek wymusza na inwestorach, że nowe obiekty powinny być trwałe, ale zarazem energooszczędne i nie generujące zbędnych kosztów. Budowa tuczarni w tradycyjnym stylu jest coraz mniej opłacalna, ponieważ koszty budowy – materiałów oraz robocizny są coraz wyższe. Budowa tuczarni o wymiarach 100 x 18 m mieszcząca 2 000 tuczników to popularny projekt. Takie budynki zwykle stawiane są w 4 miesiące.

  budowa tuczarni

  Skąd pomysł na materiał tuczarni?

  Budowa tuczarni opiera się na płytach warstwowych, dzięki temu budynki są lekkie. Zaletą tego typu materiału jest łatwość w czyszczeniu, a jak wiadomo w tego typu branży jest to istotna kwestia. Mycie takowego budynku jest dużo łatwiejsze i zdecydowanie bardziej efektywne. Gwarantuje to utrzymanie czystości. Dodatkowo konstrukcja stalowa zamknięta jest pomiędzy dwoma warstwami blachy, dlatego żadne dodatkowe zanieczyszczenia się tam nie dostają. Takie aspekty znacząco ułatwiają pracę. 

  Więcej dowiesz się na https://budexsc.pl/budowa-chlewni/