Budowa kortów tenisowych

    Rosnąca coraz szybciej popularność tenisa sprawia, że budowa kortów tenisowych jest coraz powszechniejszym zjawiskiem. Z reguły skierowana ona jest na hale sportowe o przeznaczeniu komercyjnym, jednak coraz częściej oferta skierowana jest także do osób prywatnych, które mają ochotę mieć taki kort na własny użytek.

    Od czego powinno się zacząć?

    Zanim budowa kortów tenisowych zacznie być wcielana w życie najpierw powinno się przemyśleć ogólną wizję kortu, gdzie on powinien się znajdować, w jakim położeniu względem słońca oraz jaki jest teren zastany, co może wpłynąć na koszty. Warto także pamiętać, że budowa kortów tenisowych powinna odbywać się w orientacji północno – południowej, aby żadnemu z graczy w trakcie w gry nie doskwierały promienie słoneczne. Tyczy się to oczywiście kortów zewnętrznych, ponieważ możemy także zadbać o to, aby były one kryte.

    budowa kortów tenisowych

    Nawierzchnia ma znaczenie

    Sama budowa kortów tenisowych zaczyna się jednak od wyboru nawierzchni sportowej, która będzie miała wpływ nie tylko na grę, ale także na wszystkie dodatkowe koszty konserwacji, które będą nas obowiązywać w przyszłości. Poszczególne nawierzchnię mogą wpływać na szybkość gry, ale także na jej bezpieczeństwo przez mniejszą lub większą amortyzację. Najpopularniejsze obecnie rodzaje przy budowa kortów tenisowych to:

    – mączka ceglana;

    -nawierzchnie akrylowe;

    -wykładziny tenisowe;

    -sztuczna trawa

    Cena zależy od każdego wyboru

    Nie da się podać jednej stałej ceny za budowa kortów tenisowych, ponieważ koszty nawierzchni różnią się między sobą. Typ gry, jaki chcemy na korcie prowadzić to jedno. Ważny jest też typ kortu (kryty bądź nie), jego rozmiar oraz teren, na którym budujemy. Trzeba także pamiętać, że koszty kortu nie kończą się na jego budowie, ale także towarzyszyć nam będą później, w trakcie jego konserwacji.