Producent beczek plastikowych

  Modelowanie informacji o budynku, czyli prościej mówiąc – BIM, jest to połączenie zespołów, procesów projektowych i danych w całym cyklu rozwojowym danego projektu. Współcześnie BIM technology jest wykorzystywana w celu udoskonalenia pracy wraz z uzyskaniem coraz lepszych rezultatów. 

  Gdzie jest wykorzystywana BIM technology?

  Jak zostało wcześniej wspomniane – BIM technology służy do tworzenia danych w procesach projektowania, konstrukcji oraz eksploatacji, a także zarządzania nimi. Umożliwia integrację danych pochodzących z wielu branż, co niewątpliwie przyczynia się do reprezentacji cyfrowych do współpracy w rzeczywistym czasie. BIM technology

  BIM technology – na czym polega?

  Głównym atutem BIM technology stanowi fakt, iż w znaczny sposób ułatwia generowanie danych dostępnych w całym cyklu życia danego budynku lub obiektu infrastruktury.  Bim technology polega przede wszystkim na czterech krokach – planowaniu, projektowaniu, budowaniu oraz eksploatacji. 

  Na etapie planowania łączą się informacje o obiektach i terenie wraz z danymi narzędzi do rejestrowania rzeczywistości. Umożliwia to generowanie modeli kontekstowych ułatwiających planowanie projektu. Z kolei na etapie projektowanie jest przygotowywany projekt koncepcyjny, analiza, detalowanie i wszelka dokumentacja. Następnie rozpoczynają się prace budowlane oparte na wcześniej utworzonych specyfikacjach BIM. Na samym końcu dane BIM są przekazywane na potrzeby eksploatacji i konserwacji już gotowych obiektów. 

  Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, wejdź na https://bimup.tech/