W procesie budowlanym ważne jest dokładne i skrupulatne zapisywanie informacji. Kiedyś do tego celu służyły papierowe plany oraz tradycyjne dzienniki. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób jest świadomych trudnej sytuacji klimatycznej z którą muszą się uporać. Aby pomóc środowisku, tradycyjne plany architektoniczne coraz częściej ustępują miejsca ich cyfrowym zamiennikom. Wspieranie planety to jednak niejedyny argument zwolenników biblioteki BIM

   

  Wszystko w jednym miejscu

  Nieocenioną zaletą biblioteki BIM jest z pewnością posiadanie wszystkich informacji w jednym miejscu. Aby architekt mógł przedstawić inwestorowi swoje projekty, nie musi już zabierać ze sobą stosu kartek. Inwestor za to nigdy nie zapomni o kopii zezwolenia na budowę i innych potrzebnych dokumentów. Dzięki biblioteki BIM również pracownicy ekipy budowlanej są na bieżąco informowani o jakiejkolwiek zmianie w projekcie.

  biblioteki BIM

  Łatwość zarządzania 

  Podczas korzystania z biblioteki BIM oprócz sprawdzania i dodawania nowych informacji można również kontrolować pracę zleceniobiorców. Nie trzeba do tego celu odwiedzać placu budowy osobiście. Wystarczy jedynie śledzić biblioteki BIM w swoim laptopie lub telefonie z dowolnego miejsca. 

   

  Szczegółowość projektów

  Wizualizacje umieszczane w biblioteki BIM to coś więcej niż projekty 3D. Znajdują się w nich wszystkie informacje związane nie tylko ze szczegółami gotowej inwestycji, ale także dokładny przebieg planu budowy. Są one także źródłem prognoz długości użytkowania obiektu, wraz z przewidywanymi remontami. 

  Aby dowiedzieć się więcej, kliknij ten link: https://bimup.tech/