Bardzo korzystna izolacja domów

    Światowym standardem w nowoczesnym budownictwie są izolacje natryskowe. Izolacja natryskowe to doskonały materiał izolacyjny, który wpisuje się w wymagania ekologii i energooszczędności, dzięki właściwością chemicznym i fizycznym poliuretanu. Ocieplenie pianką poliuretanową jest najlepszym sposobem na izolacje fundamentów i dachów. Poliuretan jest alternatywą dla tradycyjnej wełny mineralnej i zmniejsza straty energii cieplnej aż o 50 procent. Materiał nie traci właściwości podczas upływających lat, jest więc inwestycją w domy szkieletowe, przyjazną i oszczędną w utrzymaniu na całe pokolenia. Izolacje natryskowe są rozwiązaniem ekologicznym i przyjaznym dla środowiska.
    izolacje natryskowe
    Pianka jest materiałem, który nie zatrzymuje wilgoci, nie kruszy się i nie pyli. Jest to tworzywo samo gasnące, dlatego nie stwarza ryzyka rozprzestrzeniania się ognia. Doskonale chroni przed hałasem z zewnątrz, oraz chłodem. Uniemożliwia przedostawanie się pyłków oraz innych zanieczyszczeń powietrza.Korzystając z tej metody na swoim poddaszu stosujemy piankę otwarto komórkową, dzięki czemu poddasze „oddycha” i powietrze w pomieszczeniu nie traci na jakości. To ocieplenie poddasza lub dachu jako jedyne eliminuje problem strat energii cieplnej, która jest powszechnym problemem w przypadku izolacji np. wełną mineralną. Pianka otwarto komórkowa, która jest natryskiwana pod dużym ciśnieniem posiada doskonałe właściwości rozprężające, dzięki czemu dostaje się nawet do najmniejszych szczelin na powierzchni. Pianka jest bezwonna oraz nie powoduje żadnych reakcji alergicznych.

    Z pewnością stanowi najlepszą z metod izolacyjnych, jaką możemy zastosować na każdym poddaszu. Ocieplanie pianką poliuretanową nie tylko znacznie zmniejsza koszty ogrzewania i wentylacji obiektu, ale dodatkowo zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu wnętrz podczas upałów, co ma szczególne znaczenie w przypadku poddaszy użytkowych. Dzięki wszechstronności zastosowań stała się materiałem uniwersalnym – odpowiednim zarówno dla nowo powstających obiektów, jak i tych modernizowanych.