Balustrady nierdzewne

  Balustrady nierdzewne z aluminium

  Balustrady nierdzewne mogą być wykonane ze stali lub z aluminium. W tej części artykułu przekażemy Państwu podstawowe zalety, które charakteryzują balustrady aluminiowe.
  Po pierwsze, balustrady nierdzewne z aluminium są niezwykle odporne na uderzenia, co prawda odkształcają się pod jego wpływem ale cała energia jest pochłaniana, dzięki czemu materiał jest trwały i wytrzymały nawet w ekstremalnych warunkach.
  Po drugie, balustrady aluminiowe są lekkie i przydatne w recyklingu. Materiał, jakim jest aluminium określany jest jako lekki, głównie dlatego, że jego masa jest około trzy razy mniejsza od stali, mimo to posiada bardzo dobre właściwości mechaniczne.
  Po trzecie, tanie balustrady są neutralne magnetycznie i odporne na warunki atmosferyczne, zatem nie muszą Państwo się martwić, że podczas lata promienie słoneczne wpłyną na wygląd balustrady. Również niskie temperatury nie zagrażają konstrukcji.

  Balustrady nierdzewne

  Balustrada a bezpieczeństwo

  Podstawowe wykorzystanie balustrady nierdzewne nie ma na celu ozdobienie posiadłości czy wnętrza, a zapewnienie bezpieczeństwa. Dlatego bardzo ważne jest, by przed zakupem porównać ze sobą oferty, a nie decydować się na tanie balustrady.
  Najważniejszą rolą każdej balustrady nierdzewne jest ochrona przed upadkiem z balkonu, tarasu, schodów czy innego miejsca znajdującego się na wysokości. Wysokość, sztywność oraz wielkość prześwitów balustrady reguluje prawo obowiązujące w dziedzinie budownictwa. Podstawowa zasada mówi, że balustrady nierdzewne muszą mieć wysokość minimum 90 cm.
  Oczywiście wygląd i estetyka jest ważna, dlatego na rynku mamy szeroki wachlarz ofert proponujących nam zarówno proste konstrukcje, jak i te ozdobione dodatkowymi elementami. Sprawdź więcej https://www.alumark.skawina.pl/balustrady/