Jak to jest – być architektem?

   

  Zanim się podejmie ważną życiową decyzję, czyli wybór kierunku studiów, warto przeanalizować rynek zawodów. Bycie architektem to nie tylko zdolności plastyczne, również ważne są analityczne umiejętności. Zrobiliśmy analizę zawodu architekta i przedstawiamy wyniki.

   

  Zalety bycia architektem

   

  Ponadczasowość efektów. Wraz z innymi przedstawicielami twórczych zawodów architekt tworzy sztukę, która nie zniknie po paru latach. W tej kwestii architekt Sopot może rywalizować tylko z rzeźbiarzem.

   

  Realna możliwość rozwoju. Młody architekt Sopot nie zarabia dużo, lecz im więcej projektów zrobisz, tym więcej pieniędzy będziesz później zarabiać. Profesjonalny rozwój zależy tylko od chęci pracy. Perspektywa przeprowadzki do innych krajów dla kariery. Architektura jest prestiżowym kierunkiem w wielu krajach. Kiedy ktoś mówi, że jego dom jest zaprojektowany architektem z Włoch, to nawet nie widząc dzieła kojarzymy to z luksusem i rozkoszą. 

  Architekt Sopot

  Wady bycia architektem

   

  Długie studia. Nie mówiąc o tym, że dostanie się na takie studia prawie graniczy z cudem, warto podkreślić, że tylko licencjat nie wystarczy. Po nim zawsze się idzie na magistra, potem jeszcze tysiąc warsztatów, kursów, i dopiero wtedy można zaczynać zarabiać trochę więcej, niż najniższa krajowa. 

   

  Codzienny kontakt z ludźmi. Architekt Sopot często kieruje całym procesem budowy, co oznacza kontakt nie tylko z klientem, a też z inżynierami, pracownikami budowlanymi oraz logistykami. To może być przyjemne, ale nawet dla ekstrawertyków rozwiązywanie konfliktów jest energochłonne.

   

  Duża odpowiedzialność za swoje dzieła. Kiedy dzieło architekta staje się znane, imię również zaczyna brzmieć głośniej. Jeśli po kilkudziesięciu latach z budynkiem dzieje się coś (okiem profesjonalisty) naturalnego, to zawsze wiąże się nie tylko z odpowiedzialnością np. za mieszkających lub pracujących tam ludzi, ale też z krytyką architekt Sopot. http://jurekseroka.info/