Beczki plastikowe są naczyniami, które bardzo często nie są doceniane. Mimo to, warto wiedzieć jak wiele zastosowań posiadają. Producent beczek plastikowych podaje, że świetnie sprawdzają się do transportu oraz przechowywania żywności, wszelkich produktów sypkich, płynów, a także środków chemicznych. Co zatem sprawia, że zakres ich użytkowania jest tak wszechstronny?
W jaki sposób produkowane są beczki plastikowe?
Producent beczek plastikowych informuje, że uzyskiwane są one w procesie formowania rozdmuchowego. Polega ono na korzystaniu z metody niskociśnieniowej, w efekcie czego pozyskiwany jest granulat stanowiący podstawę do produkcji materiału, z którego tworzone są beczki. Warto nadmienić, że procesy metody niskociśnieniowej są droższe niż wysokociśnieniowej, jednak uzyskany w ten sposób materiał, jest trwalszy i bardziej wytrzymały.
W celu otrzymania pożądanego kształtu, wyprodukowany wcześniej polietylen poddawany jest obróbce w specjalnej maszynie, gdzie układany jest w formie rękawa. Tam wpuszczany jest gaz, dzięki któremu materiał sztywnieje i uzyskuje swój ostateczny wygląd.
Zalety polietylenu
Taka metoda gwarantuje nieprzepuszczalność beczek, ze względu na to, że wytwarzane są z jednej części materiału, a tym samym nie występują na nim żadne łączenia. Ponadto, producent beczek plastikowych zaznacza, że polietylen jest bardzo elastyczny, co ułatwia uzyskanie danego kształtu bez utraty na jego jakości. Dodatkowo, jego właściwości sprawiają, że jest odporny na kwasy, sole i korozję, co czyni go idealnym do przechowywania najróżniejszych produktów bez żadnych obaw.
Sprawdź więcej tutaj -> https://polchem.pl/tworzywa_sztuczne.html