Zalety ubezpieczenia prywatnego


Dużo ludzi zadaje sobie pytanie, czy warto się ubezpieczać prywatnie. Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, jednakże w mnogości wypadków będzie brzmiała krótko – tak.

Jak wiadomo, polska służba zdrowia nie należy do najlepiej pomyślanych rozwiązań. Niestety, ale kolejki do specjalistów oraz nawet do lekarzy pierwszego kontaktu są spore. Wskutek tego w sytuacji naglącej potrzeby, nie posiadamy możliwości na to, aby w ciągu paru dni przebyć konsultację z doktorem, na którego specjalności nam zależy.
Niemniej jednak posiadając prywatne ubezpieczenie pozbywamy się tego kłopotu – większa część rejestracji w największych polskich prywatnych centrach leczniczych możliwa jest całą dobę. W związku z tym lekarz o konkretnej specjalizacji będzie nas mógł przyjąć nawet na kolejny dzień od zgłoszenia wizyty.

Prywatne ubezpieczenie obejmuje pakiet leczniczy w skład jakiego wkraczają – w zależności od typu pakietu – konkretne badania lekarskie oraz określona ilość wizyt na miesiąc u lekarzy wyłonionych specjalności. W zależności od naszych potrzeb zdołamy skorzystać z pakietu podstawowego, który zazwyczaj zawiera doktora pierwszego kontaktu, standardowa kontrola zdrowia raz w roku i dodatkowo jedną wizytę w miesiącu u lekarzy podstawowych specjalności. Z kolei jeśli chorujemy więcej, albo przykładowo pożądamy też ubezpieczyć nasze dziecko, powinno się zainwestować w wyższym stopniu poszerzony pakiet, zawierający więcej badań, szczepienia oraz wizyty u pediatry i laryngologa.

Pakiety medyczne zapewnia nam wygodę oraz komfort, dodatkowo za stosunkowo niewielką opłatą. Należałoby dowiedzieć się o pakiet leczniczy w naszym miejscu pracy – często prywatne firmy postanawiają podpisać kontrakt z prywatnym centrum medycznym i udostępnia swoim pracownikom tego typu ubezpieczenie za paredziesiąt złotych lub nawet bezpłatnie.

Pamiętajmy, że prywatna wizyta u eksperta kosztuje zazwyczaj około 100 złotych, a to zdecydowanie jest większy wydatek niż miesięczna zrzutka na pakiet medyczny w ramach którego możemy zdobyć dużo więcej.
Źródł: s7pakiet.pl